DIY – מספרי שולחן מעץ

15.10.15

עיצוב חתונה לא חייב לכלול עיצוב של האירוע כולו, לפעמים נגיעות קטנות, אישיות, צובעות את המקום כולו ונותנות תחושה של אירוע חד פעמי. מספרי השולחן הפכו מזמן לכר פורה של יצירתיות, כמו מעין נקודה קטנה על השולחן שיכולה לעשות שינוי גדול.

DIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.ilאנחנו מקבלות הרבה מיילים מקוראות שמבקשות טיפים לעיצוב חתונה, משהו שיהפוך את האירוע לאישי יותר, פחות תעשייתי, הן רוצות להשאיר את טביעות אצבען על האירוע, ואנחנו לא יכולות להסכים יותר עם הרצון הזההפעם, הכנו הדרכה למספרי שולחן סופר קלים להכנה, אבל גם כל כך יפים ויוצרים אפקט של וואוווווווו! הטכניקה היא מעיןהדפסהידנית על עץ. אפשר להדפיס כל מה שבא לכן, על כל סוג של משטח. זה המקום להתפרע.

DIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.il

רשימת ציוד:

 •  – מצע מעץ
 •  – טינרחשוב שיהיה טינר שנמכר בקופסת פח ולא פלסטיק
 •  – גרפיקה מודפסתלזכור שהיא צריכה להיות בכתב ראי
 •  – צמר גפןאם אתן ממש מתעקשות, אפשר גם נייר טואלט

DIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.il

הכל מתחיל בהכנה של הגרפיקה הרצויה, אבל הכי חשוב (!) להכין אותה בכתב ראי. אחרי הכנת הגרפיקה, יש להדפיס אותה במדפסת לייזר פשוטה, הכי פשוטה שיש באזור. למעשה, אפשר גם להדפיס ואז לצלם במכונת צילום. זה תמיד עובד. אנחנו הדפסנו במדפסת לייזר ביתית וזה עבד מצוין, לפעמים צריך להדפיס בכמה מדפסות עד שזה יעבוד.

DIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.il

DIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.il

לפני שמתחיילים לעבוד, כדאי לשייף את מצע העץ, זה הופך אותו לחלק ומאפשר לדיו להיתפס עליו ביתר קלות. כשהמשטח מוכן, מצמידים את הדף לעץעםהפניםכלפי העץ (כמו בתמונה) ומתחילים לשפשף.. כלומר, טובלים צמר גפן בטינר (הרבה טינר, לא להתקמצן) ומשפשפים את גב הנייר, ממש כמו הקעקועים שהיינו עושות פעם.

Rustic_wood_numbers

DIY Rustic wood table

כדי לבדוק את הדוגמא שלנו עברה לעץ, אפשר להרים בעדינות קצה אחד של הנייר ולבדוק. לא עבר מספיק? להמשיך לשפשף!

DIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.il

רוצות את הדוגמא שמופיעה בפוסט, הכנו במיוחד בשבילכן קובץ להדפסה, אפשר להוריד אותו מכאןDIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.ilDIY Rustic wood table numbers www.blogsomewhere.co.il

 הכנתן? אנחנו כל כך רוצות לראות! שלחו ואם תסכימו נפרסם את היצירות שלכן בעמוד הפייסבוק שלנו. פיס אנד לאב.

8 thoughts on “DIY – מספרי שולחן מעץ

  1. admin Post author

   הי נחמה, תודה! לגבי מצעי העץ, אנחנו לקחנו בול עץ שמצאנו בחוץ וביקשנו מנגר לפרוס לנו אותו לחתיכות בעובי של 2 ס”מ. חוץ מזה, אנחנו יודעות שמוכרים פרוסות עץ במקס סטוק ובכל מיני מקומות בארץ, שווה לחפש. מה שכן, הטכניקה הזו טובה לכל הסוגי של משטחי העץ, ככה שאת יכולה להשתמש גם בצורות אחרות של מצעים. אם יש לך עוד שאלות, או שאת מכינה משהו דומה, נשמח לשמוע 🙂

   Reply
 1. רנה מזרחי

  הי, התלהבתי ממש!
  האם זה קריטי שההדפסה תהיה ממדפסת לייזר? או שגם יעבוד עם מדפסת דיו ביתית?
  אודה לתשובתכם 🙂

  Reply
 2. admin Post author

  היי רנה, איזה כיף לנו שאהבת את ההדרכה!
  לגבי ההדפסה, הסיפור הוא שההדפסה צריכה להיות “גרועה” כי ככה הדיו נפרד בקלות מהנייר (מכירה את זה שאת מדפיסה במדפסת פושטית וקצות האצבעות קצת מתלכלכות בשחור? אז זה זה). מדפסות הזרקת דיו בדרך כלל לא יוצרות אפקט כזה, אבל את תמיד יכולה לנסות כי כל מדפסת היא קצת אחרת ויכול להיות שזה יעבוד. אם לא עובד, תדפיסי בבית ואז תצלמי את הדף במקום העבודה או בחנות לצילום מסמכים (בקשי צילום במכונת זירוקס). מה שכן, זכרי להשתמש בטינר חזק, כלומר, טינר שנמכר בבקבוק מתכת ולא בפלסטיק. כל העצות האלו נשענות על הרבה ניסיונות מרים שלא צלחו 🙂 המון בהצלחה ואם יש עוד שאלות, אנחנו כאן.

  Reply
  1. admin Post author

   הי ליה,
   בעיקרון מדובר על טכניקה מיועדת למשטחי עץ. אבל, אנחנו תמיד בעד ניסיונות של דברים חדשים. אנחנו אומנם לא ניסינו, אבל נראה לנו ששווה לבדוק. מה שכן, חשוב שהמשטח יידע “לקבל” את הצבע, כלומר, שלא יהיה חלק מידי. בד יכול לעבוד, אולי פלסטיק שמשייפים טוב. לגבי מתכת, אנחנו סקפטיות. בכל מקרה, אם את מנסה, שלחי לנו את התוצאות 🙂

   Reply
 3. Pingback: לוח שנה 2016 במתנה (וגם סיכום קטן) • אי-שם

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *